Nowowiejski wzrusza

Festiwal „Nowowiejski – Świdnica – Organy” trwa. Jesteśmy po dwu pierwszych koncertach, hucznej inauguracji z chórem Ad Libitum oraz recitalu organowym Marii Magdaleny Kaczor.

Nasze muzyczne JA

W zeszły wtorek w południe Maciej przyszedł do domu po obsłużeniu porannych uczniów i powiedział do mnie: „jadę dzisiaj do Radia RAM na 18.00… Biskup Pytel został zaproszony jako gość audycji „muzyczne ja”, ale mu to nie pasuje i poprosił mnie o zastępstwo… w Radiu nie mieli nic przeciwko. Mam wybrać dwie godziny muzyki, która jest dla mnie ważna…

Krasnobród

Pewnego styczniowego dnia, właśnie gdy wchodziłam na zajęcia muzyczne z Leonardem zadzwonił do mnie telefon. Numer był austriacki, z Wiednia. Przez chwilę nie chciałam odbierać, bo myślałam, że to będzie jakieś wciskanie kitu (żeby zmusić mnie do kupienia ABONAMENTU na tran dzwonili do mnie kiedyś z… Norwegii!). Odebrałam jednak, i okazało się, że było to zaproszenie do wykonania recitalu organowego w… Krasnobrodzie.

Warsztaty gordonowskie Uli Polak

W pierwszy weekend marca miałam okazję wziąć udział w „warsztatach dla zaawansowanych gordonowców” zorganizowanych i prowadzonych przez Urszulę Polak w jej autorskiej szkole muzycznej Allegretto.